info[at]kisbahcesimodelleri.gen.tr
Facebook Twitter Google Plus Instagram Youtube
Telefon

Cam Çatı Sera Uygulama

Cam çatı sera uygulama teknik olarak, tarımda seracılık çalışmalarının uygulanması için mevsimsel bir yapı sağlanmaktadır. Seranın temeli, ağırlıklı olarak mevsimsel olarak kullanılan örtü malzemesidir. Ancak seraların daha uzun süre dayanmasını sağlayan fiziksel bir kalite sağlanarak cam malzeme kullanılmaktadır.

Sera Örtüsü Malzeme Olarak Cam

Sera örtüsü malzemesi olarak cam kullanılması, özellikle kullanım ömrü açısından çok daha uzun bir konstrüksiyon sağlar. Bu yapı yetiştirilen bitki cinsine ve seranın kullanıldığı iklime göre tercih edilebilir. Cam malzemenin sera örtüsü olarak kullanılması yaklaşık 50 yıllık bir kullanım ömrü sağlamaktadır. Bu sayede daha uzun ve daha konforlu seracılık sağlar.

Sera kaplaması için cam malzemenin tercih edilmesi esnasında özellikle temperli camların tercih edilmesi, çok yüksek derecede dayanıklılık sunmaktadır. Özellikle çatıda temperli cam kullanılması ile her türlü hava koşuluna dayanabilen sera uygulamaları elde edilmektedir. Kaplama malzemesi olarak kullanılan cam tercihen UV korumalı ve kimyasal içermeyen yani bitkilerle reaksiyona girmeyen bir cam malzemedir. Cam sera modeli uzun vadeli bir yatırımdır.

Seracılık için uzun vadeli bir yatırım yapmak söz konusu olduğunda cam seralar doğru bir seçim olarak kabul edilmektedir. Plastik veya polikarbonat seralar 3 yıla kadar dayanırken camın ışık geçirgenliği ve kullanım ömrü daha düşüktür. Cam, özellikle seralarda ideal sıcaklıkların elde edilmesi için enerji tüketimi açısından büyük avantajlar sunmaktadır.

Sera üreticilerinin bildiği gibi, %1 daha fazla ışık, toplam verimi %1 artırır. Dolayısıyla bu açıdan da cam kullanımının ışık geçirgenliği açısından büyük bir avantajı bulunmaktadır. Daha fazla ışık alan meyve/sebzeler daha düzgün, olgun ve lezzetli ürünlerin üretimini sağlayabilir.

CAM ÇATI UYGULAMA YÜKLEYİCİ


CAM SERALARIMIZ; En çok kullanılan cam sera modelidir. Tek span üzerinde 2 çatı, her bir çatı üzerinde de 2 veya 3 havalandırma panelinin bulunması optimum havalandırmayı sağlamaktadır. Dörtgen kesitli kapalı profillerle de takviye edilen bu sistem aynı zamanda gelişmiş yetiştirme oluklarının da asılmasına uygundur.

120 cm´lik cam sera örtüsü optimal ışık geçirgenliğini mümkün kılar. En basit seralardan, en karmaşık yapıya sahip " Super " tipi cam seralara kadar her çeşit seranın montaj ve kurulumunu yapabilecek uzman ekiplerimiz ve gerektiğinde iş birliği yaptığımız yerel profesyonel montaj ekipleriyle her bir projenin kendine özgü karmaşıklığını göz önüne alarak, insan ve teknik kaynakların planlamasını en ince ayrıntısına kadar yapar ve projeleri bu planlara uyumlu olarak gerçekleştiririz.

ALBAYRAK YAPI SİSTEMLERİ

Cam Çatı Sera Uygulamasının Avantajları


Sera dışında kullanılan difüzyon sıvılarının özenle seçilmiş olması gerekmektedir. Bu sıvı oldukça etkilidir ve kalsiyum eksikliği gibi sorunların hafifletilmesine yardımcı olur. Tüm bu detaylar ve avantajlar göz önünde bulundurulduğunda cam çatı sera uygulama, daha uzun ömürlü seralar ve birçok alanda en iyi bitkiler tarafından tercih edilmektedir. Camın kaplama malzemesi olarak kullanım ömrü 49 yıl olarak hesaplanmıştır.

Fırtına, kasırga, dolu, kar, şiddetli yağmur, yangın ve kum fırtınası gibi afetlerde zarar görmemesi için çatı pencereleri güçlendirilmektedir. Ancak diğer kısa süreli kaplama malzemeleri söz konusu iklim koşullarında sadece zarar görmez, altındaki tüm bitkilere de zarar verir, içeride nem birikmesine neden olmaz. Mevcut nemin cam yüzeye kendi kendine yapışmasını sağlar ve düşük yüzey yapışma katsayısı nedeniyle buna izin vermeden kolayca olukların içine kayar. Ancak diğer kaplama malzemelerinin yüzeye aderansının yüksek olması nedeniyle oluşan nem sera çatısından bitkilerin üzerine damlar. Cam seralarda enerji tüketim maliyetleri plastik seralara göre %35 ila %40 daha düşüktür. Daha kısa günler, ışığın ve ısının daha hızlı nüfuz etmesine izin verir. Çatı hacimsel ölçülerinin optimal ölçüleri ve ısı yalıtımı avantajı diğer sera çeşitlerine göre ısı kaybını en aza indirir. Tüm bu avantajları dolayısıyla cam çatı sera uygulama sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir.

 

Uygun Fiyatlar İçin Bizi Arayın - 0532 583 04 53