Havuz Cam Çatı Sistemleri

Havuz cam çatı sistemleri sahip oldukları özgün tasarımlı yapısı sayesinde, taze havanın tüm yapı boyunca sirkülasyonu sağlayarak yılın her döneminde konforlu bir alan yaratır. Havuz cam çatı sistemleri pek çok avantaj sağlıyor olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu avantajlar arasında;

•    Tüm parçaların bir kez oluşturulması ve uzun ömürlü olması,

•    Çok dayanıklı olması,
•    Bakım gerektirmiyor olması,
•    Havuzları rüzgar, yağmur, fırtına gibi hava şartlarından koruyor olması,
•    Havuzu her zaman kullanılabilir hale getirmiş olması bulunur.

Havuz Cam Çatı Sistemi Nedir?

Havuz kapama adı verilen bu uygulama birbirinden farklı malzemeler ile yapılabilir. Alüminyum doğrama, sürgülü kapılar ve polikarbonat kaplamalar, havuz cam çatı sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Mükemmel koruma sağlayan, üstün sızdırmazlık teknolojisi kullanan, dayanıklılığı ve estetik detaylarıyla dikkat çeken havuz kapatma konstrüksiyonu ile yılın her döneminde bahçenizde huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Havuz keyfinizin kış aylarında sona ermemesi için tercih edebileceğiniz bu uygulama, sonsuz keyif sağlayacak ve böylelikle oldukça işlevsel bir kullanım sunacaktır. Öyle anlar vardır ki ev sahibi olarak dış mekanlarda oturduğumuz zamanlarda yağmur, aşırı güneş gibi hava şartlarından korunmak isteriz fakat aynı zamanda da açık havada olmanın tadına varmak, hava güzelken faydalanmak ister ve üstümüzde kapatılmış sabit bir çatı olmasın isteriz. İşte bütün bu gereksinimleri karşılayan hareketli çatı sistemleri vardır ve saydığımız nedenlerle açılır kapanır çatı sistemlerine gereksinim vardır. Bu türlü yapılar eşsiz ve estetik olarak bahçemizde ya da işletmemizde yer alırlar.

En merak ettiğimiz ise nasıl oluyor da bu çatılar böylesine hareket ederken hava ve su geçirmiyor ve bu kadar kullanışlı oluyor. Aslında hareketli çatı sistemleri basit ve temel kavramlara dayanıyor. Hareketli çatıların taşıyıcıları alüminyum malzemeden ve kaplama malzemeleri de ısıcam, lamine cam ve polikarbonat gibi malzemelerden yapılıyor ve alanın büyük bölümü geriye kayarak havaya açık hale gelmektedir. Bu prensip kullanılarak yapılmış çok fazla uygulama vardır.

Hareketli çatı sistemleri tam da ihtiyaç duyduğunuz bir üründür. Peki hareketli çatı sistemleri fiyatları nedir işte bunun için bizimle iletişim kurun, fiyatları abartmadığımızı göreceksiniz.

Restaurant ve cafe ler için tamamı kapalı mekanlar yapmak pek de akıllıca olmamaktadır. Çünkü güzel günlerde müşteriler kapalı alan istememekte dış mekanları tercih etmektedirler ve bunun yanında sıgara yasağından dolayı kolay havalandırılacak açık alanlara gereksinim doğmaktadır. Açık havada yemek yenmesi güzel de havanın nezaman bozacağını yada aniden yağmur bastıracağını bilmediğiniz için çoğu zaman güzel başlayan bir öğlen kaçış ile sona erebilir. Fakat açılır kapanır kayar çatılar bu sorunu kökünden halletmiş görünüyor, hava bozduğu anda üzerini kapatmak bir dakika sürmüyor.

Bu türlü açılır çatı sistemleri söz konusu olduğunda oldukça hatırı sayılır çeşitte ve kalitede tasarımlar işletme sahibine sunulmaktadır. Klasik kırma çatılardan, kubbe ya da tonoz formunda farklı çatılara kadar farklı hareketli çatı sistemleri yapılmıştır. Bütün bu tasarımlar ya da açılır tavanlar rahatlıkla açılıp kapanmaktadır.

Hareketli çatı sahipleri artık ışıklandırmanın ne kadar etkili olduğunu ve güneş battıktan sonra güzel aydınlatılmış bu mekanların nasıl müşteri çektiğini keşfetmişlerdir. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki iyi aydınlatılan mekanlar çok çekici olmaktadır. Şunu da aklınızdan çıkartmayın ki ışıklandırma çeşidi, renk seçimi ve sunumu dış mekanlarınız da dramatik etkiler yaratacaktır.

Mimari Açıdan Uyumlu, Çevre ile Bütünleşmiş Bir Sistem

Mimari açıdan uyumlu yapısı çevre ile bütünleşirken bahçenize daha fazla uyum ve güzellik katar. Havuz cam çatı sistemleri, yenilikçi bir ürün olmanın yanı sıra kendine özgü bazı özellikler de içermektedir. Sistem, mükemmel kavisli profiller arasına yapısal olarak yerleştirilmiş, şeffaf 4 mm polikarbonat kaplama ve mükemmel UV koruması ile yumuşak, kavisli hatlara sahiptir. Yumuşak ışık, örtü malzemesinin sağladığı mükemmel ışık filtrelemesi sayesinde yapının her tarafının net bir şekilde görülmesini sağlar. Bütün modüller aynı boyda olup aşağı yukarı hareket ettirilir ve havuz bölüm bölüm açılır.

Her modül yanındaki modülün altına park edilir. Kaygan, kaymaz ve rüzgar geçirmezdir. İstediğiniz modülleri tek tek veya tüm bölümü bölüm bölüm açabilme imkanı sunar. Çalıştırması çok kolaydır. Havuz ve ortamla uyumu, estetik güzelliği ve yüksek koruyucu özelliği ile pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Havuz cam çatı sistemleri, düz kesit kaplama malzemesinin kesintisiz ve yekpare olarak serilmesini sağlar. Kullanılan kaplama malzemeleri 8mm içi boş polikarbonat veya 4mm katı polikarbonat olmaktadır. Yumuşak, esnek çizgiler, güzel görünüm ve kaplama malzemesi seçenekleri, ışığın nazikçe nüfuz etmesini sağlar. Aynı zamanda mükemmel hareket kabiliyetine sahiptir. 2m genişliğinde modüllerden oluşmakta ve teleskopik toplama modeli ile birlikte çalışmaktadır. Yenilikçi bir kılavuz sistemi, hareket ve düzgün ateşleme kabiliyeti sağlar. Sadece bir modül kaydırıldığında, sürgü tarafından yönlendirilen diğer tüm modüller birlikte açılır ve kapanır.

Havuz cam çatı sistemleri birbirinden farklı uygulama şekilleri ile en sık tercih edilen hizmetlerden biri haline gelmiştir. Bunun yanı sıra pek çok avantaj sunuyor olması da kullanım alanlarını genişletmekte ve bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir.


 

Whatsapp
Instagram